Lapač snů, Sovička 58 cm

Kód: AD18
Akce Novinka
Značka: LapacSnu.cz
349 Kč –29 %
lapač snů
349 Kč –29 % 249 Kč
Skladem

Středně velký bílý lapač snů ručně vyrobený. Krásná tradiční práce pro klidnější spaní a jen sladké sny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Středně velký bílý lapač snů ručně vyrobený, vybavený sovími pírky a dekorací sovičkou ze dřeva, šňůrkou a kroužkem k zavěšení. Krásný talisman, který má podle staré indiánské legendy moc zachytit sny krásné a špatné naopak od spáče odehnat. Věříte-li šamanské tradici, svěřte své sny do moci tohoto magického amuletu a spěte už jen sladce.

Ruční práce z přírodního materiálu.

Tajemný lapač snů a jeho symbolika

Lapač snů je starý indiánský amulet pro lepší spaní, který se zavěšuje volně do místnosti, před okno, ke vchodu do obydlí nebo za hlavu spícího. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a při rozbřesku jsou spáleny prvními ranními paprsky světla. Ty dobré naopak sklouznou po peříčku do duše spícího. Je krásný a je zahalen tajemstvím; i proto se nejspíš rozšířil do celého světa.

Magie lapače snů spočívá v jeho symbolech, které jsou ukryté v každé jeho části:

Kamínek nebo korálek v síťce znázorňuje nás samotné, "vlastní já" člověka. Indiáni věří, že každého člověka se snaží najít dobré i špatné sny, a že toto centrum, vlastní já, je třeba chránit. Proto šamani sestrojili lapač snů.

Kruh lapače snů představuje svět a vesmír okolo nás, je symbolem koloběhu života napříč kulturami, a tvoří také první překážku pro negativní síly, které spáče hledají.

Síť s uzlíky chytá děsivé sny a negativní síly, chrání střed, ke kterému se díky uzlíkům a smyčkám nic špatného nedostane. Indiáni totiž věří, že špatné síly, které se v síti zachytí, zabloudí a nenajdou cestu ke kamínku, tedy k člověku. Symetrie sítě symbolizuje harmonii, kterou všichni zlí duchové nesnáší.

Peříčka přivázaná ke kruhu pak zachytávají vesmírnou energii a dále čistí dobré sny, které nechávají sklouznout do duše spícího člověka.

Svůj význam mají i jednotlivé barvy, mohou probouzet pocity, podpořit myšlenky či účel, pro který talisman pořizujete. Vnímání barev je ale individuální, každý to máme trochu jinak.

Rozměry lapače snů: průměr kola 16cm , délka cca 58 cm.